Дилер од Гевгелија падна во рацете на полицијата

4 копии

Во Полициската станица Бит Пазар ноќеска биле приведени двајца малолетници од Скопје, поради тоа што за време на акциската контрола на улицата „Цветан Димов’’ ...
| | веќе видена | слични

Двајца малолетници од Скопје ноќеска шетале по улицата „Цветан Димов“ вооружени со ножеви и боксирач. Час по полноќ во Полициската станица Бит Пазар биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 09,00 часот полициски службеници од СВР Скопје од улицата “Марко Орешковиќ“ го лишиле од слобода М.А.(29) од Скопје затоа што кај него била пронајдена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По договорот за предвремени парламентарни избори на 12 април 2020 година – останува неизвесно прашањето – ќе се отвори ли барањето на помалите политички партии ...
сите 316 | | | веќе видена

Партиите се согласија дека напролет ќе има предвремено изборно соочување. Партиските машинерии кои ќе работат на придобивање на гласачите веќе се впрегнати, се ...
сите 251 | | | веќе видена

Изборната реформа ќе биде усвоена во текот на оваа година, со или без соработка на вонпарламентарната опозицијата.Ова го најави албанскиот премиер Еди Рама на ...
сите 435 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 315 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 126 | | | веќе видена

Вчера во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека Б.П.(62) од с.Буково починал во болницата. Тој, според пријавата, претходниот ден се здобил ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дилер од Гевгелија падна во рацете на полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: