Сугарески: Активно се користи градежната сезона за подобрување на патната инфраструктура


Максимално се користи градежната сезона и интензивно се работи на патната инфраструктура, изјави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Тој денеска ...
| | веќе видена | слични

За прв пат Општините Долнени и Чашка се спојуваат со асфалтен пат долг 11 км., од селото Црнилиште до Богомила, чија инвестиција изнесува околу 80 милиони ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, заедно со вицепремиерот и министер за политички систем и односи со заедниците Садула Дураки и директорот на Јавното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев, вчера, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов извршија увид на ...
| | веќе видена | слични

-Овие инфраструктурни објекти се градат во интерес на жителите на овој регион и секако за целокупниот развој на земјата, рече Ахмети. Министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По завршените технички подготовки утре во општина Карбинци и официјално ќе биде означен почетокот на проектот кој што ќе значи голем придонес во туристичкиот ...
| | веќе видена | слични

Завршени се над 80 отсто од првата фаза на експресниот пат Штип – Кочани, делницата од клучката што го дели патот кај Три Чешми до Крупиште. Овој дел од патот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 433 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 204 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 156 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 197 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Активно се користи градежната сезона за подобрување на патната инфраструктура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: