Клоп за одбраната на титулата во ЛШ: Не сум сигурен, има многу тимови со шанса за трофејот


Јирген Клоп очекува тешка борба на Ливерпул во обидот тимот даја одбрани титулата во Лигата на шампионите. Германецот ќе г дознае денес во 18 часот по ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе минува процес на рехабилитација, но тешко дека ќе биде подготвен за настап на премиерата за ПСЖ во Лигата на шампионите на 18. септември. Веќе на ...
| | веќе видена | слични

Словакот не ги крие високите амбиции на Интер за оваа сезона, тој вели дека новиот шеф на стручниот штаб на „Нероаѕурите“ има победнички менталитет, додаде ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот футсал шампион Шкупи, по успешното минување на претквалификацискиот циклус со три победи од исто толку натпревари, ќе игра во Групата 6 од ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски футсал состав Шкупи обезбеди пласман во главните квалификации во Лигата на шампионите. Македонскиот претставник успеа да ги добие сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Значителен и суштински напредок во борбата против корупцијата постигна Република Македонија, што се должи на посветеноста, мерките и политиките на Владата ...
сите 181 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 305 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија преку својот Фејсбук профил упати порака до сите објаснуваќи дека ако се придржуваме до трите правила на ...
сите 74 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 222 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 30 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп за одбраната на титулата во ЛШ: Не сум сигурен, има многу тимови со шанса за трофејот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: