Истрагата за „Рекет“ го успори и предметот „Шамарите во Центар“


Притворот на Катица Јанева го одложи и судењето за „Шамарите во Центар“. Една од точките по кои Катицва Јанева е во притвор е страв на надлежните дека може да ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Неофицијално, денеска се очекува да биде донесена одлука за преземање на сите предмети што СЈО ќе му ги предаде на Републичкиот јавен обвинител, Љубомир ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Скопје, 6 септември 2019 (МИА) – Јавното обвинителство ги чека предметите од Специјалното јавно обвинителство, додека продолжуваат консултациите меѓу работните ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка Катица Јанева попладнево испратила ново писмо од притворот со кое ја активира оставката што ја депонираше на 15 јули. Неколку дена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство се уште го разгледува прашањето дали да ги прифати предметите на Специјалното јавно обвинителство, информираат од ЈОРМ. Специјалната ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка Катица Јанева од затвор испратил писмо до Советот на државни обвинители дека ја активирала оставката. Сепак ниту во Советот на јавни ...
| | веќе видена | слични

Jавното обвинителство ги прифати предметите на СЈО и ќе ги прераспредели до надлежните јавни обвинтелства. Како што пишува Алсат во СЈО ја чекаат официјално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најавите, премиерот Зоран Заев денеска напладне тргнува за Брисел, каде ќе го пречекаат министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот ...
сите 668 | | | веќе видена

Француската блокада и бескрајнта неизвесност дали земјава ќе добие датум за преговори за членство во Европската унија, го „урна“ македонскиот берзански индекс, ...
сите 77 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 312 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 48 | | | веќе видена

 Секојдневно се наоѓаме пред избори кои сериозно може да влијаат на нашата иднина, па неретко се двоумиме долго, со часови, пред да донесеме конечна одлука. ...
сите 147 | | | веќе видена

Иако ги отфрла обвинувањата, Франција вчера остана изолирана во ЕУ во својата одлука да блокира зелено светло за старт на преговори со било која од двете земји ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрагата за „Рекет“ го успори и предметот „Шамарите во Центар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: