Исповед на еден самохран татко: Само јас знам што ми лежи на душата…

2 копии
2 копии

Мислам дека е погрешно кога луѓето и пристапуваат на љубовта како таа да ќе им послужи како дел кој им недостасува во сложувалката на нивниот живот. Мислам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Се сеќавам додека бев помала, татко ми зеде пари на заем од еден постар колега на работа. Не се познаваа најдобро, но колегата самиот воочил дека на татко ми ...
| | веќе видена | слични

Мојот живот беше тежок, полн со загуби, борби, болка и осаменост. Повеќето ноќи во младоста ги поминав плачејќи. Патев од анксиозност, несоница и сите можни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 435 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 203 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 159 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 177 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исповед на еден самохран татко: Само јас знам што ми лежи на душата…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: