Мајка Тереза: Оние што ги осудуваат луѓето немаат време да ги сакаат

Мајка Тереза ќе биде запаметена по нејзините одлични дела, но и по зборовите што денес се присутни меѓу нас, многу повеќе од кога било. Мајка Тереза е име што ...
| | веќе видена | слични

 Има некои мудрости кои траат и важат со години, децении, векови... и се пренесуваат од колено на колено, несвесно. Овие мудрости од Африканските племиња ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 663 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 337 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 224 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 467 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка Тереза: Оние што ги осудуваат луѓето немаат време да ги сакаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: