Сугарески: Уривањето на дивоградбите во Охрид ќе почне во септември


Охрид, 4. септември 2019 (ИНПРЕС) – Градоначалникот Константин Георгиески собра храброст, па реши да спроведува закон со тоа што се приведени тројца градежни ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од месец август дел од угостителите најавија дека самоиницијативно ќе ги отстранат платформите од Охридското Езеро, како придонес во обидите да се ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид најави интензивирање на контролата на евентуални нелегални градежни активности, притоа соработувајќи со СВР – Охрид и надлежните државни ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Константин Георгиески собра храброст, па реши ќе спроведува закон со тоа што се приведени тројца градежни работници. Со тоа покажува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Локалната самоуправа апелира до граѓаните да ги почитуваат законските прописи и да не почнуваат нелегално да градат, бидејќи нивните објекти во најкус рок ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 518 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 53 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Уривањето на дивоградбите во Охрид ќе почне во септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: