Оливер Спасовски: Нека е за многу години големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица).


2 копии

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски денеска беше во посета на Раштак од каде на верниците од православна вероисповед им го честиташе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Празникот Успение на пресвета Богородица со голем црковно – народен собир масовно се одбележа и во манастирскиот комплекс во Лешок, како и во цркви и ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ заедно со членот на Извршниот комитет Коце Трајановски, пратеничките Жаклина Пешевска, Невенка ...
| | веќе видена | слични

Активистот за човекови права Гоце Панговски реплицира на чститката од премиерот Зоран Заев за христијанскиот празник кај народот познат како Голема Богородица. ...
| | веќе видена | слични

Да шириме добрина, радост, љубов, за меѓусебно помагање и почитување. Нека е за многу години празникот Успение на Пресвета Богородица!
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, придружуван од потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски и членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димкоски, по повод ...
| | веќе видена | слични

По повод празникот Успение на Пресвета Богородица изутрината централното одбележување се одржа во Лешочкиот манастир каде митрополитот тетовско-гостиварски г. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се негативни за тестото „Крус вирус“. „Драги фб пријателки и пријатели, Ве известувам дека според ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денеска извршија увид во ...
сите 451 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 296 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 461 | | | веќе видена

Во време на глобална криза, додека сите институции се борат да го заштитат здравјето на граѓаните, Христијан Мицкоски, синхронизиран со неговиот шеф Груевски, ...
сите 280 | | | веќе видена

Четворица македонски граѓани, кои беа затекнати како туристи во Лима, Перу, по телефонски разговор Никола Димитров – Александер Шаленберг, во организација на ...
сите 311 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. – Изминатово деноноќие, во ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оливер Спасовски: Нека е за многу години големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица).

Од:
До кого (е-маил):
Порака: