Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС


Во селото Церје, Македонците од Мала Преспа, по традиција негувана со векови, го одбележаа празникот Успение на Пресвета Богородица. Иако поголемиот број ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски денеска беше во посета на Раштак од каде на верниците од православна вероисповед им го честиташе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Празникот Успение на пресвета Богородица со голем црковно – народен собир масовно се одбележа и во манастирскиот комплекс во Лешок, како и во цркви и ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ заедно со членот на Извршниот комитет Коце Трајановски, пратеничките Жаклина Пешевска, Невенка ...
| | веќе видена | слични

Нека е Пресвета Богородица е секогаш со нас Македонците и со сите од Македонија во сите идни искушенија и предизвици, и како народ и како поединци, порача во ...
| | веќе видена | слични

Активистот за човекови права Гоце Панговски реплицира на чститката од премиерот Зоран Заев за христијанскиот празник кај народот познат како Голема Богородица. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: