Реакција на Дамовски за „маките“ на Рахиќ да и најде цимерка на Јанева, оти притвореничките биле со различен профил…!

„Јас бев ставен со осомничен за убиство, осомничен за насилство и разбојништво и еден див копач. Во бетонска ќелија со мувла по ѕидовите. Сите тројца беа ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат донесе забрана за лекување со препарати од областа на комплементарната и алтернативната медицина од Друштво за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кристијан Вукасовиќ имаше 18 години и ментални потешкотии. Самиот се пријави во полицијата откако предизвика пожар, по што беше осуден на осум месеци затворска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на Дамовски за „маките“ на Рахиќ да и најде цимерка на Јанева, оти притвореничките биле со различен профил…!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: