Реакција на Дамовски за „маките“ на Рахиќ да и најде цимерка на Јанева, оти притвореничките биле со различен профил…!

„Јас бев ставен со осомничен за убиство, осомничен за насилство и разбојништво и еден див копач. Во бетонска ќелија со мувла по ѕидовите. Сите тројца беа ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат донесе забрана за лекување со препарати од областа на комплементарната и алтернативната медицина од Друштво за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кристијан Вукасовиќ имаше 18 години и ментални потешкотии. Самиот се пријави во полицијата откако предизвика пожар, по што беше осуден на осум месеци затворска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на Дамовски за „маките“ на Рахиќ да и најде цимерка на Јанева, оти притвореничките биле со различен профил…!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: