Кога ја среќаваш вистинската личност во погрешно време


Животот понекогаш е навистина тежок и често налетуваме на многу препреки и проблеми кои ги тестираат нашите нерви и во тие моменти мораме да се сетиме дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мислам дека е погрешно кога луѓето и пристапуваат на љубовта како таа да ќе им послужи како дел кој им недостасува во сложувалката на нивниот живот. Мислам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајките кои остануваат дома, за да се видат со своите деца, често не го добиваат признанието што го заслужуваат – особено во семејството. Но, еден татко сфатил ...
| | веќе видена | слични

Поминав голем дел од животот низ различни искуства, учејќи многу за другите, но и за себе. Дури сега кога наполнив 50 години, сфатив дека сум пропуштила некои ...
| | веќе видена | слични

Да им помогнеме на двете дечиња кои нема кој да ги испрати на училиште. Братчето и сестричето од кумановското село Степанце со оскудна гардероба заминуваат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фудбалската федерација на Македонија утре треба да ја донесе конечната одлука за ре-стартот на сезоната во Првата македонска фудбалска лига. Во предвечерието ...
сите 734 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога ја среќаваш вистинската личност во погрешно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: