ТАА Е ВИСТИНСКАТА СНЕЖАНА: Се верува дека браќата Грим биле инспирирани од жена по име Марија


Приказната за Снежана е една од најпознатите дела на браќата Грим, а ретко кој знае дека се верува дека е инспирирана од судбината на девојка по име Марија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако речиси најмногу пати во изминатиот период се најде на насловните страници во Србија, таа е музичка ѕвезда која секогаш одново ја интригира јавноста и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нека е Пресвета Богородица е секогаш со нас Македонците и со сите од Македонија во сите идни искушенија и предизвици, и како народ и како поединци, порача во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска православните Христијани го празнуваат големиот празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица.Од повеќето празници посветени на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАА Е ВИСТИНСКАТА СНЕЖАНА: Се верува дека браќата Грим биле инспирирани од жена по име Марија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: