Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

5 копии
2 копии

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во северните делови ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

Во следните два дена времето ќе се задржи претежно стабилно и суво односно сончево со умерена локална облачност која повремено и локално ќе се зголемува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Во јули во Грција била регистрирана највисока температура, најсилен ветер и најголем број молњи, според метеоролошката служба на Национална опсерваторија во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. септември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде облачно со повремени сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми, а на крајниот запад ќе има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поминаа точно четири дена откако Љупчо Николовски најави дека ќе побара оставка од Лидија Димова. Еве и после четири дена, ниту Николовски побара оставка, ниту ...
сите 349 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со членови на Комисијата за заразни болести во Владата информираше дека на утрешната седница ќе бидат ...
сите 482 | | | веќе видена

Клиничките испитувања на третата руска вакцина против коронавирус, што ја развива научниот центар „Чумаков“ на Руската академија на науките, ќе бидат завршени ...
сите 223 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
сите 61 | | | веќе видена

Владата денеска преку Македонската информативна агенција го оцени како шпекулација тврдењето на пратеникот Антонијо Милошоски дека е дефиниран предлогот за ...
сите 239 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: