Вторничка временска прогноза

Во следните два дена времето ќе се задржи претежно стабилно и суво односно сончево со умерена локална облачност која повремено и локално ќе се зголемува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Во јули во Грција била регистрирана највисока температура, најсилен ветер и најголем број молњи, според метеоролошката служба на Национална опсерваторија во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. септември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде облачно со повремени сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми, а на крајниот запад ќе има ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Охридското Езеро денес е на кота од 693,38 метри надморска височина, односно 5 сантиметри над просекот за месец септември ...
| | веќе видена | слични
20 копии
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вторничка временска прогноза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: