Рома најде замена за повредениот Пероти

Звонимир Бобан пред неколку месецеи се реши на храбар потег, напуштајќи ја комотната фотелја во ФИФА за да се врати во Милан, овојпат како директор задолжен за ...
| | веќе видена | слични

Милан ова лето беше прилично активен на трансфер пазарот. На „Сан Сиро“ помеѓу останатите пристигнаа Рафаел Леао, Фран Кеси, Тео Ернандез, Исмаел Бенасер, Раде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од редовите на Милан работеа напорно во последниот ден од преодниот рок и беа пред ангажман на неколку засилувања. Во таборот пристигна хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот интернационалец од Шахтор, Тајсон беше трансфер цел на Милан. „Росонерите“ имаа неколку обиди да го донесат на „Сан Сиро“, но двата клуба не успеаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милан се обиде да го купи Тајсон од Шахтар во последниот ден од преодниот рок, но двата клуба не се договорија за висината на обесштетувањето.Шахтар одби да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 432 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 204 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 156 | | | веќе видена

Русија повторно може да очекува дневно зголемување на бројот на заболени и до 9.000, изјави главниот лекар на водечки медицински центар, Евгениј Тимаков.„Среде ...
сите 365 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Хибриден режим е и кога полицијата грубо ги крши човековите права на граѓаните, особено на Ромите, со брутално тепање по улици!, реагира пратеникот Антонио ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рома најде замена за повредениот Пероти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: