ЦВЕТАНОВА МУ ТВИТНА НА ЖБОГАР: Дали веќе заборавил дека ЕУ создадоа реално шоу СЈО?


2 копии

Денешната изјава на евроамбасадорот во Македонија, Самуел Жбогар, дека криминалната афера Рекет се „претворила во реално шоу“ ја предизвика поранешната ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Амбасадорот на Европската Унија во земјава Самуел Жбогар попладнево ги додели наградите на ЕУ за истражувачко новинарство.Трето место доби истражувачкиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во најновата колумна Бранко Героски се обраќа до Жбогар кому му посочува дека сите настани поврзани со аферата Рекет се одвиваа пред очите на сите и нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Ваша екселенцијо, амбасадоре Самуел Жбогар, веројатно и самите немате претстава колку сте во право што аферата „Рекет“ ја нарековте едно големо ријалити шоу. ...
| | веќе видена | слични

 Синоќешната изјава на европскиот амбасадор во земјава Самуел Жбогар, дека случајот во јавноста се третира како „Реалити Шоу“ е порака дека треба да се остават ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изборот кој падна на 12 април да биде денот за организирање на предвремени парламентарни избори и не е така случаен оценуваат дел од аналитичарите. Велат ...
сите 600 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 206 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 387 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостувањето на утринската емисија на Алфа ТВ изјави дека Македонија не доби датум затоа што Зоран Заев ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦВЕТАНОВА МУ ТВИТНА НА ЖБОГАР: Дали веќе заборавил дека ЕУ создадоа реално шоу СЈО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: