Се уште нема информација кога ќе тргне возот од Битола за Грција


Додека антикорупциска го стави под лупа и истражува продавањето на државното земјиште наспроти ГТЦ, каде се предвидени 3 шеесеткатници, Уредбата на ...
| | веќе видена | слични

Охридските угостители против уривањето на платформите во езеро. Велат немаат штетно влијание врз природата, а општината, иако се дивоградби треба да изнајде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ остави пустош со почнатите и недовршени автопатишта, и не може ниту една власт да остава несредени и нереализирани проекти, а потоа да викаат дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и неговата министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска не знаат ништо друго освен да ги лажат граѓаните. Заев и Шахпаска со ...
сите 363 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 370 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште нема информација кога ќе тргне возот од Битола за Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: