Рома купува Бразилец од Шахтјор


2 копии

Од редовите на Милан работеа напорно во последниот ден од преодниот рок и беа пред ангажман на неколку засилувања. Во таборот пристигна хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот интернационалец од Шахтор, Тајсон беше трансфер цел на Милан. „Росонерите“ имаа неколку обиди да го донесат на „Сан Сиро“, но двата клуба не успеаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милан се обиде да го купи Тајсон од Шахтар во последниот ден од преодниот рок, но двата клуба не се договорија за висината на обесштетувањето.Шахтар одби да го ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот репрезентативец Тајсон повторно остана без посакуваниот трансфер и одново ќе игра за Шахтар Донецк откако украинскиот клуб одби да го продаде на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 399 | | | веќе видена

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 1090 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 304 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 120 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рома купува Бразилец од Шахтјор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: