Што ќе биде ако САД почне трговска војна против ЕУ?

6 копии

Цените на нафтата на меѓународните пазари вчера паднаа под 59 американски долари. Причина за ваквиот пад на цените е влегувањето во сила на новите американски ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата денес паднале поради тоа што на сила стапиле нови царини во трговската војна меѓу САД и Кина. Воведувањето на тие царини предизвикало ...
| | веќе видена | слични

Шансите за постигнување трговски договор меѓу САД и Кина дополнително се намалија откако двете суперсили од 1 септември воведоа нови царински давачки на своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновите тарифи на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп за кинеската стока стапија на сила, што потенцијално ќе ги зголемат цените на ...
| | веќе видена | слични

Во САД денеска стапуваат во сила дополнителни царини од 15 проценти за кинеските артикли во вредност од повеќе милијарди долари. Дополнителните 15 отсто царини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 237 | | | веќе видена

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 206 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 271 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе биде ако САД почне трговска војна против ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: