Клучна недела за статусот и предметите на СЈО


19 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Извештајот на Советот за јавни обвинители кој му предлагаат на Собранието да ја разреши Катица Јанева од функцијата Специјален јавен обвинител, попладнево ...
| | веќе видена | слични

Јавноста ќе нема можност да го види извештајот што Советот на јавните обвинители го достави до Собранието со кој го известува парламентот дека почнала постапка ...
| | веќе видена | слични

Извештајот за разрешувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева кој се уште е во рацете на собранискиот спикер Талат Џафери се очекува во текот на денот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 172 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 384 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клучна недела за статусот и предметите на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: