Време: Променливо облачно и до 39 степени


3 копии

Силно невреме денеска попладне го погоди северозападниот дел на Босна и Херцеговина. На регионалниот пад Чаѓавица – Бања Лика обилниот дожд, громовите и градот ...
| | веќе видена | слични

Најавената промена на времето, наречена „убиец на летото“ стигнала во поголемиот дел на Хрватска. Дождот прво ја погодил Истра каде за само два часа биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Следните часови Балканот односно особено Словенија, Хрватска и Босна и Херцеговина ќе бидат на удар на силниот циклон Викторија која ќе донесе интензивни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Ппопладне во ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме, проследено со ветер и грмотевици ја погоди денеска Бања Лука.Невремето почна во попладневните часови, по сончевото и топло време во првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 241 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 90 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 113 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Променливо облачно и до 39 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: