Гол-шоу на „Олимпико“ – Рома и Џенова со трилер 3:3 реми (видео)


2 копии

Македонските фудбалски репрезентативци, Горан Пандев и Илија Несторовски на вечерните мечеви во Серија А имаа половичен успех. Џенова славеше домашна победа со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во големото римско дерби кое годинава се одигра веќе во второто коло од италијанското фудбалско првенство, Лацио и Рома одиграа 1:1. Рома како гостин поведе со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интер забележа уште една победа на стартот од сезоната, вечерва „нероаѕурите“ со триумф од 1-2 и три бода си заминаа од гостувањето кај Каљари. Италија Новиот ...
| | веќе видена | слични

Интер останува на чело во Серија А и по второто коло, откако Нераѕурите победија на гости кај Калјари со 2:1. Гостите беа фаворити, а тоа го потврдија и со ...
| | веќе видена | слични

Составот на Интер ја прокнижи втората победа во второто коло во Серија А и тоа на гостувањето во Сардинија кај Калјари. Клубот од Милано победи со 2-1 и заедно ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гол-шоу на „Олимпико“ – Рома и Џенова со трилер 3:3 реми (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: