ФОКУС НА ДЕНОТ: Сугарески: Се гради како никогаш досега - Втор ден од Г-7самитот

* Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта Првиот човек на министерството за транспорт и врски преку прес конференција ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Јас сум оптимист дека ќе се најде компромис за законот за јавно обвинителство и ќе се донесе со консензус помеѓу сите политички партии. Мислам дека разликите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бујар Османи, вицепремиерот за европски прашања, во интервју за Радио Слободна Европа вели дека неговите неофицијални информации велат дека Хисен Џемаили, кој ...
| | веќе видена | слични

На прашање зошто смета дека дека Хисен Џемаили, (избран вчера за министер), кој беше обвинет во случајот Мавровски работници од 2001 година, е добар избор, ...
| | веќе видена | слични

„Јас бев ставен со осомничен за убиство, осомничен за насилство и разбојништво и еден див копач. Во бетонска ќелија со мувла по ѕидовите. Сите тројца беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Сугарески: Се гради како никогаш досега - Втор ден од Г-7самитот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: