Иранскиот шеф на дипломатијата пристигна на самитот на Г7: Нема средба Зариф-Трамп


Иранското Министерство за надворешни работи соопшти дека шефот на дипломатијата Мохамед Џавад Зариф пристигнал во Биариц каде се одржува самитот на Г7. Спореед ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, ја отфрли можноста за нови преговори на Заедничкиот сеопфатен план за акција (ЈЦПОА), а ги пофали ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портпаролот на иранската Влада, Али Рабиеи предупреди денеска дека Техеран „цврсто ќе отстапи“ од нуклеарниот договор од 2015 година, кој е потпишан со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Џавад Зариф изјави дека Техеран и Москва имаат стратешки врски, додавајќи дека Русија секогаш била покрај Иран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) објави денеска дека Иран продолжува да ги крши ограничувањата утврдени со меѓународниот нуклеарен договор ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски соопшти дека на 2 септември ќе се одржи состанок на високи соработници на лидерите на Нормандиската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов самит за Украина бил на агендата на телефонскиот разговор меѓу германската канеларка Англеа Меркел и рускиот претседател Влаидмир Путин, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел во телефонски разговор со претседателот на Русија, Владимир Путин, се согласила за потребата за забрзување на преговорите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Ново видео на кое се гледа инцидентот во Битола, а кој предизвика многу реакции во јавноста се појави денеска. Ова видео е од друг агол и според него се фрла ...
сите 144 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 305 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иранскиот шеф на дипломатијата пристигна на самитот на Г7: Нема средба Зариф-Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: