Унгарец починал во автобус на граничниот премин Табановце

3 копии
4 копии
2 копии
3 копии

Утрово во Тетово на улицата „Маршал Тито“, пред угостителски објект, 26-годишен тетовец (С.Ј.) со автомобилот удри во три лица на возраст од 18 години, со кои ...
| | веќе видена | слични

На 01.09.2019 околу 02:00 часот во Полициската станица Гази Баба Д.И.(36) од Скопје пријавил дека на улицата “520“ во населбата Керамидница неговите соседи го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 31. 08.2019 во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во с.Матка ги привеле Ф.Х.(33) и З.Х.(27) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај Ф.Х. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште три дена има рок до можното објавување на владејачката коалиција, но страните во преговорите кои во моментов се одвиваат активно - СДСМ и ДУИ, се чини ...
сите 541 | | | веќе видена

Најголем процент – 25,9 отсто од новозаболените со Ковид-19 и во периодот од 3 до 9 август се лица на возраст над 60 години, а поголем број на заболени се ...
сите 494 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 497 | | | веќе видена

Се додека не се формира Владата, нема да стартува ниту новата учебна година, велат од Комисијата за заразни болести за Фактор. На денешниот состанок ...
сите 345 | | | веќе видена

И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
сите 178 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, ќе ја разгледува можноста за воведување PCR ...
сите 146 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 184 | | | веќе видена

Доцна синоќа, во 23: 45 часот било пријавено дека во с.Кадино, Скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „пиаџо“, без регистарски ознаки, ...
сите 412 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска објасни за лошата економска состојба во државата и за лошите политики што ги спроведува власта. Она што ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарец починал во автобус на граничниот премин Табановце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: