„Љубените сеќавање на еден заеднички живот“ – дванаесет портрети на Билјана Гарванлиева и Мануел Цимер


„Љубените сеќавање на еден заеднички живот“, дванаесет портрети на Билјана Гарванлиева и Мануел Цимер која поттикна многу емоции на отворањето на поставката во ...
| | веќе видена | слични

Пред две години во Палма, главниот град на шпанскиот остров Мајорка, режисерот Мигуел Еек го започнува својот филмски есеј за смртта, но прикажанa низ очите на ...
| | веќе видена | слични

Големиот руски, и според многумина најзначаен светски документарист, Виктор Косаковски, дојде на „Македокс“. Тој мошне брзо се вклопи во фестивалскиот амбиент ...
| | веќе видена | слични

Жалам, ама општествената дијагноза наведува само на еден заклучок: кога јавната сфера е деградирана и сведена на септичка јама, во која постојано се фрлаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непрофесионалниот однос кон истрагата на Русковска обвинителството доведе до развлекување на целата истрага и доведе до невиден хаос во целата истрага. Откако ...
сите 202 | | | веќе видена

Документацијата, како што Верушевски за време на сведочењето ги нарекуваше снимените разговори, уште кон крајот на 2010 до СДСМ пристигнувала по неколку ...
сите 335 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 307 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 157 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 452 | | | веќе видена

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку конзервативни. И не е ни малку чудно што речиси ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Љубените сеќавање на еден заеднички живот“ – дванаесет портрети на Билјана Гарванлиева и Мануел Цимер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: