Малолетник убиен во прифатниот центар за бегалци на островот Лезбос


4 копии
5 копии
2 копии
2 копии

Голем број на мигранти во текот на вчерашниот ден пристигнале на дел од грчките острови. Според известувањта на грчките медиуми ова е прво масовно доаѓање на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зголемен надзор на границите, спојување на децата без придружба со нивните семејства во ЕУ, пренесување на бегалци и мигранти од островите во други центри, ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, за утре свика состанок на највисоките претставници на службите за безбедност, каде што главна тема ќе биде зголемениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Познати се три четврфиналнаи пара на евро-шампионатот во одбојка во машка конкуренција. Досега влез помеѓу најдобрите осум обезбедија: Германија, Русија, ...
сите 332 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 24 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство.Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник убиен во прифатниот центар за бегалци на островот Лезбос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: