Пожар во Охридско: Косел, Опеница и Вапила горат, кризниот штаб заседава


Општина Охрид ги ангажира сите распололживи ресурси за гаснење на пожарот што од вчера зафати делови на шума и нискостеблеста вегетација на потегот меѓу селата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
4 копии
12 копии

Пожарот кај Катланово утринава околу шест часот е изгаснат, информираат од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје. Оттаму додаваат дека во текот ...
| | веќе видена | слични

Денеска е регистриран нов пожар во околината на Велес, а станува збор за селото Војница, каде, како што објави градоначалникот на Општина Чашка, Горан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Сашо Дуковски обвини за преседан и рече дека на распитот на Јовановски му било дадено решение за завршување на истрагата без да даде исказ Бојан ...
сите 335 | | | веќе видена

За 20 минути се договорија дека нема договор. Ова е исходот од денешната средба на работните групи на власта и опозицијата за Законот за ЈО во законодавниот ...
сите 345 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 3 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 401 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во Охридско: Косел, Опеница и Вапила горат, кризниот штаб заседава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: