Гром на турнир во голф во САД: Повредени 6 лица во Атланта


4 копии
5 копии

Во текот на голем голф турнир од серијата ПГА во Атланта се случи несекојдневна несреќа. Најмалку шест лица завршија во болница со повреди бидејќи се наоѓале ...
| | веќе видена | слични

Шест гледачи беа повредени откако гром удри во дрво на голф турнир од Тур шампионат во Атланта, САД. ПГА турнејата потврди дека ударот повредил шест луѓе кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 390 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 133 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гром на турнир во голф во САД: Повредени 6 лица во Атланта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: