Три килограми марихуана и кокаин пронадени кај двајца скопјани во Лагадин


СВР Охрид поднесе кривична пријава против двајца скопјани, осомничени за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Тетово соопшти дека полицијата од Гостивар до ОЈО Гостивар поднесе кривична пријава против Ѓ.Д. (46) поради основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Скопје, 1 септември 2019 (МИА) – Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за ...
| | веќе видена | слични

Надлежните излегоа со официјални соопштенија за крвавиот настан , кој се случи во Гостивар, ноќеска околу 3.50 минути во станот на улицата „Илинденска“. ...
| | веќе видена | слични

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, по завршениот увид донел наредба за спроведување истражна постапка, против 46 годишно лице од ...
| | веќе видена | слични

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, по завршениот увид донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено ...
| | веќе видена | слични

На 30.08.2019 околу 14.00 часот во Тетово, на земјениот пат од с.Фалише кон с.Сараќино, во паркирано патничко моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 353 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
сите 254 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три килограми марихуана и кокаин пронадени кај двајца скопјани во Лагадин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: