Родители внимавајте: Вакви тетратки за деца се продаваат во Скопје (Фото)

Почетокот на новата училишна година е на прагот, а со тоа и подготовките на родителите и дечињата со училишен прибор. Токму затоа во тетратки, моливи и пенкала ...
| | веќе видена | слични

Денеска почнува новата учебна година, а учениците и нивните родители изминатите денови се подготвуваа за неа купувајќи школски прибор, книги, тетратки... Секој ...
| | веќе видена | слични

Покрај училишниот ранец, тука е и бројниот училишен прибор кој треба да се купи на почетокот на школската година. Родителите, особено оние кои имаат првачиња, ...
| | веќе видена | слични

„Нашата помош во адаптацијата треба да почне многу порано. Во градинките постојат програми кои се слични со училишните и преодот ќе биде лесен. Но, сепак и ...
| | веќе видена | слични

Се враќаме во училиште! На сите родители на деца во школска возраст, многу добро им е познато што значи подготовката за првиот училишен ден и генерално за ...
| | веќе видена | слични

За неколку денови почнува новата училишна години, а учениците и нивните родители овие денови набавуваат училишен прибор и нови книги. Секој почеток на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во новата учебна година околу 18.560 првачиња првпат ќе седнат во училишните клупи. Додека возбудата и ентузијазмот кај најмалите е се поголем, родителите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 384 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 396 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на ...
сите 181 | | | веќе видена

Националната платформа за учење на далечина не функционира а во текот на утрешниот ден треба да се одржат првите пробни часови, реагираат од Средношколски глас ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родители внимавајте: Вакви тетратки за деца се продаваат во Скопје (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: