Димковски во Словенија: Воведувањето на нови технологии за земјоделците е клучно за модерно и конкурентно земјоделство


Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, од денеска во следните два дена е во официјална посета на Република Словенија. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјодеството и руралниот развој, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Платежната агенција денеска беа потпишани првите десет договори од ИПАРД 2 Програмата, за модернизирање на земјоделските стопанства преку набавка на ...
| | веќе видена | слични

Со договорите, вредни 137.000 евра, како што рекоа директорот на Агенцијата, Николче Бабовски, и министерот за земјоделство Трајан Димковски, почнува нов ...
| | веќе видена | слични

Димковски на маалската средба ги презентираше спроведените аграрни реформи кои ги намалуваат трошоците на земјоделците од една страна, а од друга страна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски, придружуван од претседателот на ОО СДСМ Куманово, Мартин Костовски, попладнево учествуваше на маалска средба со ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство континуирано преку финансиска поддршка ги поддржува ваквите манифестации, преку Програмата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска министерот Трајан Димковски беше на отварањето на првиот Агро саем, кој се одржува во Струмица. Министерството за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични

Педесет излагачи од земјава и странство учествуваат на агро-саемот „Струмица 2019“ што беше отворен денеска во Струмица на плоштадот „Гоце Делчев“. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
сите 190 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 137 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски во Словенија: Воведувањето на нови технологии за земјоделците е клучно за модерно и конкурентно земјоделство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: