Комуналното претпријатие во Дојран ќе се даде под концесија или на јавно-приватно партнерство


Дојран ќе биде првата општина во државата, но и на Балканот чие комунално претпријатие ќе функционира по принципот на јавно приватно партнерство или со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Проектната документација за изградба на секундарна гасификациска мрежа во Штип е во завршна фаза, објави денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Општина Штип денеска се одржа јавна расправа за Студијата за оцена на влијание врз животната средина за изградба на насипна брана со придружни објекти на ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе биде тоа јавно приватно партнерство, со делумна или целосна помош на Владата или целосно со општински средства, за моделот се чека одговор од ...
| | веќе видена | слични

 Тој забележа дека проектантите ги финализираат основниот и инфраструктурен проект. -Идејниот проект ни е готов така што ние очекувам до средината на септември ...
| | веќе видена | слични

Студијата за оцена на влијание врз животната средина за изградба на насипна брана со придружни објекти на река Отиња беше денеска презентирана пред ...
| | веќе видена | слични

Во подножјето на Илинска Планина, под нејзиниот западен огранок Габер се наоѓа Белчишкото блато. Блатото се потхранува од најмалку 11 карстни извори познати ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски истакна дека ова е уште еден чекор поблиску до комплетирање на техничката документација, со која е потребно ...
| | веќе видена | слични

Јавната расправа по новата Студија за валоризација на заштитено подрачје парк-шума Водно помина со бројни критики за предвидениот начин и обем на заштита од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 189 | | | веќе видена

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
сите 417 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 96 | | | веќе видена

Од Стопанската комора за туризам се задоволни што се вклучени во новиот сет мерки за помош од владата, но чекаат да ги видат условите за да знаат колку од ...
сите 155 | | | веќе видена

Голем дел од наставниците жестоко реагираа по обуките за онлајн предавањата на Националната платформа, тврдејќи дека едукаторите им дале јасно на знаење дека е ...
сите 268 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комуналното претпријатие во Дојран ќе се даде под концесија или на јавно-приватно партнерство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: