ПРЕМИЕРОТ ГИ ИГНОРИРА ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ: Заев: Сега, веднаш, да се најде замена за Катица Јанева


Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Љубомир Цуцуловски на социјалните мрежи ја коментираше изјавата на претседателот Стево Пендаровски дека нема ништо против шеф на Специјално јавно ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Тој го повтори ставот дека ако не се опструира разрешувањето на криминалниот случај, „Рекет“нема да биде пречка за преговори со ЕУ во октомври. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на прашање од новинарите за неговата позиција и однос кон случајот и аферата „Рекет“, македонскиот претседател Стево Пендаровски денес изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да видиме брза и темелна истрага за случајот „Рекет“, во која нема да се чувствуваат надворешни влијанија, ниту од бизнис-заедницата, ниту евентуално од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 139 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратениците на СДСМ на утрешната собраниска седница ќе го поддржат разрешувањето на Катица Јанева, но, не за незаконско, туку за нестручно и несовесно ...
сите 323 | | | веќе видена

Oд ВМРО-ДПМНЕ денеска нагласија дека СЈО потроши многу пари, и според нив, отворале истраги со цел да уценуваат, за што треба да одговараат. Велат дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Дескоска им порача на пратениците државните интереси да ги стават пред партиските. Законот за јавно обвинителство, вели, сега кога се реши судбината на ...
сите 372 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕМИЕРОТ ГИ ИГНОРИРА ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ: Заев: Сега, веднаш, да се најде замена за Катица Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: