Просечната плата во Словенија 1.108 евра

3 копии
2 копии
4 копии

Во Европа, храната и безалкохолните пијалоци се најевтини во Македонија. Oва го покажуваат податоците на Евростат. Прехранбените продукти минатата година во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Повод за овој текст е изјавата што на телевизиите можеше да се слушне, дека нема проблем јавниот обвинител на Република Македонија да ги преземе предметите од ...
сите 399 | | | веќе видена

Веќе и формално Републичкото јавно обвинителство ги презеде предметите на СЈО, иако тоа не значи дека предметите и физички се префрлени во ЈО. Според ...
сите 256 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 114 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 118 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната плата во Словенија 1.108 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: