КОЛУМНА НА ЗАФИРОВСКИ: Заев, не се плеткај во работи што не ги разбираш!

Воислав ЗАФИРОВСКИ Долго размислував дали вреди да се пишува на темата Рекет, за инволвираните во аферата, особено за Јанева и генералите кои "после битката" ...
| | веќе видена | слични

За кого како. Мислите дека пожарите во Амазон, Сибир, топењето на Арктикот, загадувањето на воздухот и таканатаму, директно предизвикани од суштеството хомо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има само едно значење на глаголот „паламуди“, што неодамна го употреби премиерот Зоран Заев во рамките на акцискиот план за зачестена употреба на „народскиот ...
| | веќе видена | слични

1 Ние навистина мора да сме лудаци ако чекаме исход од ова што сега се нарекува „преговори за новиот Закон за Јавно обвинителство“. Море работни групи во ...
| | веќе видена | слични

Да, знам дека, можеби, кога ние би постапувале соодветно на вербата во ЕУ институциите, онака како што тоа го искажува г-ѓа Коцијанчиќ, јас, после мојот јавен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што ...
сите 710 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 474 | | | веќе видена

Фондот за осигурување на депозити упати известување до физичките лица – депоненти на „Еуростандард банка“ АД Скопје дека обесштетувањето по основ на вкупни ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“, од страна на грчката гранична служба од ...
сите 295 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЛУМНА НА ЗАФИРОВСКИ: Заев, не се плеткај во работи што не ги разбираш!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: