СДСМ: Од септември за 5 отсто повисоки плати за вработените во образованието


Платите продолжуваат да растат, од септември за 5 отсто повисоки плати за вработените во образованието, најавуваат од СДСМ. Владата предводена од СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Димковски на маалската средба ги презентираше спроведените аграрни реформи кои ги намалуваат трошоците на земјоделците од една страна, а од друга страна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски, придружуван од претседателот на ОО СДСМ Куманово, Мартин Костовски, попладнево учествуваше на маалска средба со ...
| | веќе видена | слични

ЗБОРОТ ЛАЖИ го отсликува образованието со Зоран Заев и рекетарската банда. Посветени само на лично богатење со злоупотреби, Зоран Заев и неговите соработници ...
| | веќе видена | слични

На средбата Лукаревска го презентираше концептот што обезбедува повеќе пари кај граѓаните, како и клучната мерка МојДДВ за поврат на 15 отсто од ДДВ за ...
| | веќе видена | слични

Времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ се карактеризира со огромни долгови кон земјоделците и неисплатени субвенции. Официјалните податоци на Платежната агенција се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансиска поддршка која се уште земјоделците ја чекаат. Земјоделците се уште ги чекаат субвенциите кои што им значат приход, и им значат егзистенција за ...
| | веќе видена | слични

Втор ден молк од МЗШВ и Владата на Република Македонија во врска со 65 – те милиони евра долг во Програмата за финансиска поддршка за земјоделците. Финансиска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска во Македонија започна новата учебна година во досега најнеобични услови за следење на настава. Според планот на владата предвидено е од прво до трето ...
сите 521 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 405 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 404 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Од септември за 5 отсто повисоки плати за вработените во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: