Исказот на Орце Камчев за РЕКЕТ - улогата на Катица, Боки, Кичеец, и како Заев ги преупредил рекетарите (ДОКУМЕНТИ)


„Јас од месец септември 2018-та година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“ ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

„Јас Бојан Јовановски со прекар Боки 13 го познавам неколку години наназад, Се сеќавам втората половина на месец јануари 2019 година со друштво седев во кафе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Исказот на бизнисменот Орце Камчев запишан на хартија, што го дал во предистражна постапка во Обвинителството за организиран криминал која е заштитена со закон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лицата кои се споменати во материјалите објавени од Ла верита или пак ќе бидат споменати во искази, а притоа се фотографирале со Бојан Јовановски треба да ...
сите 740 | | | веќе видена

На два дена пред истекот на мандатот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева 15 септември, стручната јавност, партиите и обвинителите се обидуваат да ...
сите 153 | | | веќе видена

Дескоска им порача на пратениците државните интереси да ги стават пред партиските. Законот за јавно обвинителство, вели, сега кога се реши судбината на ...
сите 145 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 139 | | | веќе видена

Oд ВМРО-ДПМНЕ денеска нагласија дека СЈО потроши многу пари, и според нив, отворале истраги со цел да уценуваат, за што треба да одговараат. Велат дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Веракруз – Круз Азул (04ч – Прва лига Мексико, втора полусезона, деветто коло) Тимот на Веракруз веќе со месеци не може да излезе од кризата. Последна победа ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исказот на Орце Камчев за РЕКЕТ - улогата на Катица, Боки, Кичеец, и како Заев ги преупредил рекетарите (ДОКУМЕНТИ)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: