Така зборуваше Колемишевски, заменикот на Бектеши: Странските инвестиции не носат ништо

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
| | веќе видена | слични

Неџад Мехмедовиќ ќе ја врши функцијата заменик-министер за политички систем и односи меѓу заедниците.Мехмедовиќ е роден на 9 јуни 1985 година во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 309 | | | веќе видена

„Би сакал да ве известам, пред неколку денови примивме предлог од страна на владиниот тим по однос на законот за обвинителство, по кој знае кој пат забележавме ...
сите 448 | | | веќе видена

Откако државното обвинителство ги презеде преметите од СЈО, Советот на Јавните обвинители денеска им го прекина мандатот на десетте обвинители од тимот на ...
сите 140 | | | веќе видена

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
сите 151 | | | веќе видена

Бик Овој период ќе ви биде незаборавен од неколку причини. Напорно работевте за да стигнете до тука. Сонцето ќе биде во вашата петта и шеста куќа, без проблем ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Така зборуваше Колемишевски, заменикот на Бектеши: Странските инвестиции не носат ништо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: