СДСМ: Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, придружувана од градоначалникот на Општина Гази Баба денеска беше на маалска средба со граѓаните на ...


Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, придружувана од градоначалникот на Општина Гази Баба денеска беше на маалска средба со граѓаните на населеното место ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на буџетот следната недела ќе биде на разгледување пред министерите во Владата. Не се откриваат детали каде ќе се скуси, а каде ќе се додаваат пари. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје/Охрид, 31. август 2019 (ИНПРЕС) – Стари проблеми на стартот на новата учебна година. Синдикатот, повторно незадоволен, ќе штрајкува предупредувачки. ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Премиерот Зоран Заев синоќа на собраниската седницата на која се расправа за избор на двајца нови министри и тројца заменици министри, најави нови економски ...
| | веќе видена | слични

Постои еден краток детски виц што вели дека мерна единица за брзина е летниот распуст. Најголем број ученици не можат лесно да се помират со тоа дека „летнале“ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев во Собрание најави економски мерки за супституирање раст на нето платите, со што ќе се избегне плаќањето во кеш и ќе се постигне екстра приход ...
| | веќе видена | слични

Јаким Неделков, претседателот на СОНК, вели дека останува ставот дека на 2 септември, односно на првиот училишен ден просветните работници ќе одржат ...
| | веќе видена | слични

Се` поизвесно е дека првиот училишен ден ќе помине во знак на предупредувачки штрајк на просветните работници. Доколку и викендов, во последен момент ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 508 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 214 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 247 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
сите 175 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, придружувана од градоначалникот на Општина Гази Баба денеска беше на маалска средба со граѓаните на ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: