СДСМ: Маалските средби продолжуваат, тука сме за граѓаните и нивните потреби.

Денеска во Македонска Каменица разговаравме за политиките кои носат повеќе пари кај граѓаните но слушавме и за нивните потреби и идеи. Како одговорна партија ...
| | веќе видена | слични

Вчера ги посетивме Пласница, Петровец, Битола и Новаци. Како одговорна партија остануваме со граѓаните, ги следиме нивните потреби и создаваме мерки и ...
| | веќе видена | слични

Ветивме и силно вложуваме во изградба на нови патишта како и рехабилитација на старите кои со децении беа заборавени. Ветивме изградба на железницата и тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Зубовце, општина Врапчиште, денеска разговараа со членот на ЦО на СДСМ, Дејан Павлески. На средбата се разговараше за новите мерки и реформите кои ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски придружуван од членот на ИО Петре Шилегов и членот на ЦО Стефан Богоев денеска учествуваа на маалска средба во ...
| | веќе видена | слични

Се разговара за здравствените мерки со цел подобра здравствена заштита за сите граѓани, како и подобри услови за работа на медицинскиот персонал. Филипче ...
| | веќе видена | слични

Макрадули разговараше со жителите за последните измени на Законот за виното, за реализација на мерката зелена нафта и за последните одлуки на денешната седница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Маалските средби продолжуваат, тука сме за граѓаните и нивните потреби.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: