Гвардиола за новиот капитен на Сити: Не верував дека ќе триумфира во Премиер лигата!


Манчестер Сити во еден нестварен натпревар не успеа да оствари заслужена победа против Тотенхем, а за ситуацијата да биде уште подраматична, „граѓаните“ се ...
| | веќе видена | слични

Бјури е клуб со 134-годишна историја во Англија, еден од најстарите во колепката на фудбалот, а заминува во историја поради финансиски проблеми и е исклучен од ...
| | веќе видена | слични

По само три поминати кола во англиската Премиер лига, Манчестер јунајтед веќе има пет бода заостанување зад лидерот Ливерпул. На стартот од сезоната, Манчестер ...
| | веќе видена | слични

Точно 8,200 натпреварувачи во „Фантази Премиерлига“ има од нашата земја, тие се натпреваруваат во мега популарната симулаторска игра која во моментов брои ...
| | веќе видена | слични

Доаѓањето на Оле Гунар Солскјер на местото менаџер на Манчестер Јунајтед промени многу работи. Воведните натпревари кон крајот на минатата и почетокот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед по заминувањето на легендарниот сер Алекс Фергусон никако не успеава да се пронајде и да се врати на старите патеки иако промени неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истото обвинителство, со нов обвинител за организиран криминал и корупција кој може да е и професор, е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ до владиниот тим за предлогот за ...
сите 647 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 102 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 112 | | | веќе видена

Во интервју за МТВ 2 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 204 | | | веќе видена

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја забележа првата историска победа на Европското првенство. Во четвртиот меч во дебитанскиот настап на оваа сцена ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола за новиот капитен на Сити: Не верував дека ќе триумфира во Премиер лигата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: