Гвардиола за новиот капитен на Сити: Не верував дека ќе триумфира во Премиер лигата!


Манчестер Сити во еден нестварен натпревар не успеа да оствари заслужена победа против Тотенхем, а за ситуацијата да биде уште подраматична, „граѓаните“ се ...
| | веќе видена | слични

Бјури е клуб со 134-годишна историја во Англија, еден од најстарите во колепката на фудбалот, а заминува во историја поради финансиски проблеми и е исклучен од ...
| | веќе видена | слични

По само три поминати кола во англиската Премиер лига, Манчестер јунајтед веќе има пет бода заостанување зад лидерот Ливерпул. На стартот од сезоната, Манчестер ...
| | веќе видена | слични

Точно 8,200 натпреварувачи во „Фантази Премиерлига“ има од нашата земја, тие се натпреваруваат во мега популарната симулаторска игра која во моментов брои ...
| | веќе видена | слични

Доаѓањето на Оле Гунар Солскјер на местото менаџер на Манчестер Јунајтед промени многу работи. Воведните натпревари кон крајот на минатата и почетокот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед по заминувањето на легендарниот сер Алекс Фергусон никако не успеава да се пронајде и да се врати на старите патеки иако промени неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот кој падна на 12 април да биде денот за организирање на предвремени парламентарни избори и не е така случаен оценуваат дел од аналитичарите. Велат ...
сите 600 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 206 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 387 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостувањето на утринската емисија на Алфа ТВ изјави дека Македонија не доби датум затоа што Зоран Заев ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола за новиот капитен на Сити: Не верував дека ќе триумфира во Премиер лигата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: