Македонија и Косово се уште без договор за забраните за увоз

Над 80 домашни и странски компании доставиле понуди за изградба на фотоволтаични централи. На јавното отворање ќе бидат избрани сите кои ќе излезат со пониска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за трговија и индустрија на Косово, Ендрит Шала денеска испрати писмо до министерот за економија Крешник Бектеши со кое го информира дека Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за економија во соработка со Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во текот на следната недела ќе изврши увид во документацијата со која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска присуствуваше на почетокот на отворањето на понудите од јавниот оглас за доделување премии за електрична ...
| | веќе видена | слични
8 копии
10 копии

Нема да претрпиме речиси никакава штета од забраната за увоз на компири и мед од земјава во Косово, а наметнатата бариера нема да има никакво влијание на ...
| | веќе видена | слични

Тој нагласи дека веќе е реализиран околу 70 отсто од извозот на овие два производа во Косово и додаде дека по воведувањето на забраната се добиени дозволи за ...
| | веќе видена | слични

Крешник Бектеши, министерот за економија, информира дека на денешното отворање на понудите од Јавниот оглас за доделување на премии за електрична енергија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
сите 190 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 137 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Косово се уште без договор за забраните за увоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: