Калиниќ прави трансфер во трет голем тим во последните три години


Кариерата на хрватскиот напаѓач Никола Калиниќ како да тргна надолу по неговиот трансфер од Фиорентина во Интер и инцидентот кој го имаше со селекторот Далиќ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Спортскиот директор на Фиорентина, Даниеле Праде, неочекувано даде информација според која, Реал Мадрид до крајот на летниот преоден рок ќе добие ново ...
| | веќе видена | слични

До крајот на преодниот рок остануваат само уште два дена – бидете во тек со се што се случува! Денес од Арсенал има две потврдени заминувања. Начо Монреал се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во еден период од трансфер периодот се мислеше дека Бруно Фернандеш ќе биде големо засилување за Манчестер Јунајтед. Наводно бил блиску до трансфер во редовите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата носеше уредби кои немаа врска со корона кризата, а може да донесат мерки кои навистина ќе бидат од корист. Требаше да предвидат како ќе се одвива ...
сите 507 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 550 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 148 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калиниќ прави трансфер во трет голем тим во последните три години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: