Извештајот за притворот на Катица Јанева стигна во Советот на јавни обвинители


 Меѓу нив за мерката притвор што и беше одредена на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот. Обвинителството, кое го ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Од понеделник се очекува да продолжи собраниската расправа за законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши идниот статус на Специјалното јавно ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник се очекува Собранието да започне со расправите за новиот закон за јавно обвинителство, како и за разрешувањето на специјалната обвинителка Катица ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата се уште не се целосно усогласени околу законот за јавното обвинителство, а камен на сопнување, како што неодамна изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителот Ацо Колевски е избран за претседател на Советот на јавни обвинители. Колевски бил единствен пријавен кандидат и е избран едногласно. „Советот ги ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот Ацо Колевски кој го потпиша барањето за заштита на законитоста за притворот на кочан до Врховниот суд, е избран за престедател на Советот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новоизбраниот претседател на Советот на јавни обвинители Ацо Колевски, денеска оцени дека случајот „Рекет“ во кој осомничена е и специјалната јавна обвинителка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Ново видео на кое се гледа инцидентот во Битола, а кој предизвика многу реакции во јавноста се појави денеска. Ова видео е од друг агол и според него се фрла ...
сите 144 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 305 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извештајот за притворот на Катица Јанева стигна во Советот на јавни обвинители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: