Disney предложи „вселенско крстарење“ за фановите на „Војна на Sвездите“


Disney вчера ја претстави својата верзија за „вселенско крстарење“, специјално за љубителите на „Војна на Sвездите“. Атракцијата нуди искуство, кое ќе дозволи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 248 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 216 | | | веќе видена

ОВЕН Работa: Работната ситуација не ви е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува неповолен период. Љубов: Ве очекува фаза на оддалечување од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет” Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 225 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Disney предложи „вселенско крстарење“ за фановите на „Војна на Sвездите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: