Од човечка негрижа беснееја пожари во скопскиот регион

Во некои скопски населби детските игралишта се во навистина лоша состојба. Скопјани коментираат дека некои од општинските градоначалници одамна имаат ...
| | веќе видена | слични

За плаќањето сметки во банките износот на провизиите достигна и 45 денари, како на пример за сметките за парно. Токму поради тоа најголем дел од повозрасната ...
| | веќе видена | слични

Грејната сезона наближува, а сѐ уште е нејасно дали новоформираното претпријатие на градот за снабдување со топлинска енергија ќе профункционира. И не само ...
| | веќе видена | слични

За да добијат лиценца, ГЕС ќе мора најпрвин да достават документ за право на користење на топловодната мрежа до Регулаторната комисија за енергетика, да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
сите 186 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 106 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од човечка негрижа беснееја пожари во скопскиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: