Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Центар


8 копии
6 копии
2 копии
6 копии

Во кумановската полиција во раните утрински часови на 30. август било пријавено дека се пронајдени мигранти на автопатот Куманово-Табановце, поточно кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителството поведе постапка против три лица за кои постои сомневање дека во соизвршителство извршиле разбојништво.„На 18 август оштетениот, 72-годишен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 90 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: