Македонијатурист АД Скопје со зголемена добивка за 17% во однос на лани

Друштвото во шесте месеци од 2019 година од пружените хотелски и ресторански услуги како основна дејност како и од други споредни дејности оствари позитивен ...
| | веќе видена | слични

Централна кооперативна банка АД Скопје во првата половина од 2019 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка во првата половина од 2019 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис план за 2019 година. Клучна цел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финансиските резултати на ОКТ во првата половина од 2019 година бележат зголемена профитабилност, остварувајќи континуирано подобрување на обемот на продажба ...
| | веќе видена | слични

2 квартал 2019 2 квартал 2018 % разлика (во милиони денари) 1 половина 2019 1 половина 2018 % разлика 7.026 6.908 2% Приход од продажба 12.639 12.116 4% 130 ...
| | веќе видена | слични

Кумулативниот реализиран финансиски резултат на Охридска банка АД Скопје за периодот од 1.1.2019 до 30.6.2019 година изнесува 278,7 милиони денари со ...
| | веќе видена | слични

Фокусот во работењето во првата половина од тековната 2019 година, Стопанска банка а.д. Битола го стави на наплата на кредитното портфолио, зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Зголемена е профитабилноста во првата половина од 2019 година, покажуваат финансиските резултати на компанијата ОКТА. Остварено е континуирано подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Новата патарина кај Гевгелија од 100 денари ја прели чашата. Социјалните мрежи вријат од коментари, возачите негодуваат, а власта убедува дека имаме најевтини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тимот на Специјалното јавно обвинителство е разрешен и обвинителите се враќаат во матичните основни јавни обвинителства, нивните предмети сега ја чекаат ...
сите 447 | | | веќе видена

Истото обвинителство, со нов обвинител за организиран криминал и корупција кој може да е и професор, е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ до владиниот тим за предлогот за ...
сите 711 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 110 | | | веќе видена

Во интервју за МТВ 2 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 206 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа првата победа на Европското првенство, а воедно и прва победа на ваквите големи настани со оглед на тоа што ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонијатурист АД Скопје со зголемена добивка за 17% во однос на лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: